Medal EKOTECH 2021

2021-05-13

Medal EKOTECH 2021

Na całym świecie rocznie produkuje się 500 miliardów butelek PET,  z czego ponad 90% to butelki jednorazowego użytku. Wyprodukowanie 1 kg butelek PET wymaga zużycia 1,9 kg ropy naftowej. W świetle tych danych recykling zużytych butelek PET jest dziś potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

Odpowiedzią HSM na ten palący problem jest belownica pionowa HSM V-Press 860 E zaprojektowana z myślą o wsparciu systemu kaucyjnego dla zgniataniu otwartych butelek PET luzem lub w workach. Właśnie tą funkcję doceniło Jury konkursu EKOnowator na tegorocznych targach EKOTECH online w Kielcach.

Czytaj więcej

EKOTECH 2021

2021-04-20

EKOTECH 2021

Nasze stoisko na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech - niejednokrotnie było początkiem owocnej współpracy i miejscem miłych spotkań ze stałymi klientami.
W dobie pandemii branża targowa nie ma łatwego życia. Dlatego po raz pierwszy w historii HSM Polska (i mamy nadzieję, że ostatni) będziemy "wystawcą" na targach online smiley

Czytaj więcej

Trzy belownice HSM VK 4212 w firmie Nord-Ost

2021-04-07

Trzy belownice HSM VK 4212  w firmie Nord-Ost

W numerze 1/2021 dwumiesięcznika Technika Komunalna na stronie 16 prezentują się nasze belownice kanałowe HSM VK 4212 pracujące w firmie Nord-Ostsmiley
Firma Nord-Ost to producent wszelkiego typu opakowań kartonowych służących do transportu i zabezpieczenia towarów, a także materiału opakowaniowego z wypełnieniem w postaci tzw. plastra miodu.
Dowiedz się jak z takim trudnym odpadem radzą sobie nasze automatyczne prasy belujące HSM VK4212:
 
 
 

Czytaj więcej

Wielkanoc 2021

2021-04-02

Wielkanoc 2021

Składając wszystkim w ubiegłym roku wielkanocne życzenia byliśmy pewni, że za rok wszystko już będzie normalnie. Niestety – zeszłoroczne życzenia nic nie straciły na swojej aktualności…

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy  
​Zespół HSM Polska

Czytaj więcej

Światowy Dzień Recyklingu

2021-03-18

Światowy Dzień Recyklingu

„Od lat 60-tych XX w. światowa produkcja tworzyw sztucznych wzrosła dwudziestokrotnie, osiągając 322 mln t w 2015 r. Przewiduje się, że w ciągu kolejnych dwudziestu lat liczba ta jeszcze się podwoi.”   Między innymi takimi danymi Unia Europejska uzasadnia konieczność opracowania strategii mającej na celu zredukowanie ilości odpadów plastikowych. 

Opracowana w 2018 roku Europejska strategia na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym dobitnie świadczy o tym, że Unia Europejska dostrzega ten problem i stara się mu zaradzić. Jednym z elementów wdrażania tej strategii jest Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Dyrektywa ta obliguje państwa członkowskie do podjęcia określonych działań.

Czytaj więcej

NOWOŚĆ !!!

2021-02-26

NOWOŚĆ !!!

HSM V-Press 860 TimeSave - szybka i wydajna belownica pionowa z automatycznym napełnianiem.
Dzięki automatycznemu napełnianiu za pomocą wywrotnicy oszczędzasz cenny czas i uzyskujesz dobrze zagęszczone bele.
Wózek zbiorczy opróżniany jest w zaledwie 12 sekund. Proces belowania przebiega automatycznie, a Ty możesz wrócić do swojej pracy.

Oszczędzasz CZAS - dużo czasu!

Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu

2021-02-09

Dzień Bezpiecznego Internetu

RODO – jednych straszy, innych denerwuje. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych musimy podpisywać praktycznie wszędzie. Jednak właśnie za sprawą RODO (rozporządzenia o ochronie danych osobowych), które weszło w życie w maju 2018 roku znacznie wzrosła świadomość zagrożeń, jakie mogą wynikną, kiedy nasze dane dostaną się w niepowołane ręce.

Niestety dane te kojarzą nam się najczęściej z dokumentami papierowymi - stertami wydruków i rachunków, tymczasem prawdziwe wyzwanie stanowią dane gromadzone na nośnikach danych cyfrowych. Postęp technologiczny jest tak dynamiczny, że nasza percepcja przestaje za nim nadążać, choć chętnie korzystamy  z jego zdobyczy. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet zwykły odkurzacz sterowany aplikacją w telefonie może umożliwić włamanie do naszej sieci wi-fi, a to już może mieć poważniejsze konsekwencje.

Czytaj więcej

50 lat HSM

2021-01-22

50 lat HSM

W 2021 roku firma HSM GmbH + Co KG może poszczycić się 50 latami swojej działalności. Od momentu założenia firmy Hermann Schwelling Maschinenbau w 1971 roku, wiele się zmieniło - otwierano nowe fabryki, zakładano filie, rozwijano innowacyjne technologie, ale przez cały ten czas założyciel firmy nigdy nie stracił z oczu swoich priorytetów. Dostosowywanie produktów i usług do potrzeb dzisiejszego i przyszłego rynku, wysoki poziom obsługi klienta, technologiczne przywództwo na rynku i silnie rozwinięte możliwości produkcyjne to tylko niektóre z nich. Tym samym oferowanie klientom wysokiej jakości "Made in Germany" stało się w naturalny sposób wartością nadrzędną.

Czytaj więcej

Dwie belownice HSM VK 12018 w Karnowski Recykling

2020-12-21

Dwie belownice HSM VK 12018 w Karnowski Recykling

W numerze 6/2020 dwumiesięcznika Technika Komunalna na stronie 18 prezentują się nasze belownice kanałowe HSM VK 12018 pracujące w firmie Karnowski Recykling smiley
To już niestety ostatni artykuł z trzyczęściowego cyklu poświęconego największym pracującym w Polsce belownicom kanałowym HSM pracującym w firmach recyklingowych.

 
 
Zeskanuj kod QR i zobacz film - reportaż z pracy belownicy w firmie Karnowski Recykling.
 

Czytaj więcej

Belownica do sklepu - który model wybrać?

2020-12-11

Belownica do sklepu - który model wybrać?

Nie jest tajemnicą, że dobre działanie sklepu w dużej mierze uzależnione jest od sprawnego zaplecza. Bolączką wszystkich placówek handlowych jest nadmiar zużytych opakowań. Każdy towar, który przyjeżdża do magazynu, trafia tu w kartonie lub folii. Nawet małe rodzinne sklepiki mają kłopot, co zrobić z rosnącą stertą kartonów, która  potrafi skutecznie utrudnić pracę zabierając cenną powierzchnię magazynową. Najlepszym rozwiązaniem jest tu właściwe gospodarowanie odpadami. Zamiast składować kolejne góry odpadów opakowaniowych, lepiej na bieżąco zgniatać je w belownicy. Sprasowane bele surowców wtórnych zajmują o wiele mniej miejsca i mogą być dużo rzadziej odbierane przez profesjonalne firmy recyklingowe.

Czytaj więcej

Mimo pandemii dzieje się!

2020-11-20

Mimo pandemii dzieje się!

Wczoraj warsztat w Pyskowicach opuściły dwie kolejne maszyny: nowiutka belownica kanałowa HSM VK 1210 oraz belownica pozioma HSM HL 4809 - prawie nówka po generalnym przeglądzie smiley
W trosce o klientów, partnerów serwisowych i siebie nawzajem pracujemy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego yes

Czytaj więcej

Belownica pionowa standardowa czy specjalistyczna

2020-11-09

Belownica pionowa standardowa czy specjalistyczna

O ile w przypadku automatycznych belownic kanałowych każda instalacja jest indywidualnym rozwiązaniem dostosowanym do potrzeb i wymagań klienta, o tyle belownice pionowe są urządzeniami seryjnymi, gdzie możliwość modyfikacji ogranicza się praktycznie do montażu dodatkowej stacji umożliwiającej wiązanie bel taśmą poliestrową w przypadku modeli posiadających w standardzie wiązanie drutem. Dlatego też tak ważny jest dobór odpowiedniej maszyny z uwzględnieniem przeważającego rodzaju oraz ilości materiału, który będzie przerabiany.
Każda belownica pionowa, poprzez wybór odpowiedniego programu prasowania, przystosowana jest do zgniatania takich surowców jak makulatura, karton i folia. Wątpliwości zaczynają się pojawiać przy surowcach trudnych, silnie rozprężliwych czy wielkowymiarowych.
Seria produktów HSM V-Press 860 obejmuje maszyny standardowe w trzech wersjach: eco (z odchylanymi na bok drzwiami i ręcznym kołem zamykającym), plus (z drzwiami opuszczanymi i ręcznym kołem zamykającym) oraz max (z drzwiami opuszczanymi i zamknięciem hydraulicznym) oraz całą gamę modeli do specjalnych zastosowań.

Czytaj więcej

Belownica HSM VK 12018 w FOX Recykling

2020-10-19

Belownica HSM VK 12018 w FOX Recykling

Ukazał się numer 5/2020 dwumiesięcznika «Technika Komunalna», a w nim materiał przedstawiający automatyczną belownicę kanałową HSM VK 12018 w firmie FOX Recykling w Gdyni. To kolejny artykuł z trzyczęściowego cyklu pokazującego ten model prasy kanałowej HSM w zakładach polskich recyklerów.
 
Zeskanuj kod QR i zobacz film - reportaż z pracy belownicy w firmie FOX Recykling.
 

Czytaj więcej

Napęd konwencjonalny czy z regulowaną częstotliwością w belownicach kanałowych

2020-10-09

Napęd konwencjonalny czy z regulowaną częstotliwością w belownicach kanałowych

W poprzednim odcinku pisaliśmy o rodzajach wiązania w automatycznych prasach kanałowych. W tej części natomiast chcemy skupić się na stosowanych w tych instalacjach napędach.  Belownice automatyczne wraz z dołączonymi systemami doprowadzenia i odbioru materiału to duże instalacje wymagające odpowiedniego przydziału mocy. Coraz częściej producenci pras kanałowych sięgają więc po nowoczesne napędy z przetwornicami częstotliwości (potocznie często nazywanymi falownikami), które pozwalają na dostosowanie prędkości obrotowej silnika do aktualnych potrzeb procesowych. Dynamiczny rozwój rynku falowników spowodowany rosnącymi potrzebami automatyzacji i skok technologiczny w zakresie komponentów półprzewodnikowych wpływają na coraz przystępniejsze ceny takich rozwiązań.

Czytaj więcej

Packaging Innovations 2020

2020-09-24

Packaging Innovations 2020

To nasze pierwsze targi w ścisłym reżimie sanitarnym. Jesteśmy przekonani, że dzięki staraniom i odpowiednim działaniom organizatorów będą one w pełni bezpieczne i satysfakcjonujące tak dla wystawców, jak i przede wszystkim dla odwiedzających.

Czekamy na Was na stoisku A3 !

Bezpłatna rejestracja tutaj: http://bit.ly/35yFBc7

Czytaj więcej

Belownica HSM VK 12018 w Sawo Recykling

2020-09-11

Belownica HSM VK 12018 w Sawo Recykling

W najnowszym numerze dwumiesięcznika «Technika Komunalna» ukazał się materiał przedstawiający automatyczną belownicę kanałową HSM VK 12018 w firmie Sawo Recykling w Zgierzu. To pierwszy artykuł z trzyczęściowego cyklu pokazującego ten model prasy kanałowej HSM w zakładach polskich recyklerów.
 
Zeskanuj kod QR i zobacz film - reportaż z pracy belownicy w firmie Sawo Recykling.
 

Czytaj więcej

Pionowe czy poziome wiązanie w automatycznej belownicy kanałowej

2020-09-09

Pionowe czy poziome wiązanie w automatycznej belownicy kanałowej

Automatyczne belownice kanałowe to maszyny, a w zasadzie wraz z systemami doprowadzenia i odbioru materiału całe instalacje znajdujące zastosowanie dla dużych ilości przerabianego materiału m.in. w centrach dystrybucyjnych, drukarniach i profesjonalnych zakładach utylizacyjnych. Obecni na rynku producenci oferują całą gamę modeli tych urządzeń wraz z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym. Decyzja o zakupie prasy kanałowej musi być więc gruntownie przemyślana, uwzględniać wiele aspektów oraz priorytety przyszłego użytkownika. Jedną z kwestii jakie należy na wstępie rozstrzygnąć jest wybór sposobu wiązania beli. Na rynku spotkać można belownice z wiązaniem pionowym, poziomym oraz krzyżowym (podwójnym). Wiązanie krzyżowe wykorzystywane jest jednak praktycznie rzecz biorąc marginalnie, przyjrzyjmy się zatem dokładniej dwóm pozostałym systemom.

Czytaj więcej

Belownica pionowa czy pozioma - wady i zalety obu rozwiązań

2020-08-07

Belownica pionowa czy pozioma - wady i zalety obu rozwiązań

W tym odcinku skupimy się na porównaniu belownic pionowych z belownicami poziomymi pod kątem funkcjonalności i możliwości użytkowania. Mówiąc o belownicach poziomych nie mamy tu na myśli automatycznych belownic kanałowych wykorzystywanych głównie do zastosowań przemysłowych oraz w zakładach recyklingowych i utylizacyjnych, ale prasy ładowane od góry, które wymagają ręcznego związania beli i jej wypchnięcia przed rozpoczęciem prasowania nowej beli. Jak przed każdym innym wyborem także w tym przypadku należy sobie zadać kilka pytań: Jaki materiał zamierzam zgniatać? Jaką powierzchnią dysponuję? Jakie środki finansowe mogę przeznaczyć na wdrożenie nowego rozwiązania?
Przeanalizujmy zatem zarówno wady jak i zalety belownic pionowych i poziomych.

Czytaj więcej

HSM ProfiPack - Twój wkład w ochronę środowiska

2020-07-24

HSM ProfiPack - Twój wkład w ochronę środowiska

Polacy pokochali internetowe zakupy, a rynek e-commerce w naszym kraju charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem. Już w 2018 roku wartość tego rynku przekroczyła barierę 50 mld złotych i stale rośnie. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej nasiliła te tendencje — to okres boomu dla firm kurierskich i sklepów internetowych, których jest już znacznie powyżej 30 tysięcy. Ponadto Polska stała się międzynarodowym zapleczem logistycznym, skąd obsługiwane są zamówienia dla największych internetowych platform zakupowych w całej Europie. [i]
Szacuje się, że w najbliższym czasie liczba wysyłanych przez nas rocznie paczek sięgnie pół miliarda!

Czytaj więcej

Serwis HSM - kontakt bezpośredni

2020-07-21

Serwis HSM - kontakt bezpośredni

Wakacje, choć w tym roku trochę inne niż zwykle i jakby bardziej deszczowe, nabrały już rozpędu i szybkimi krokami zbliżają się do półmetka.
Stale jednak na posterunku czuwają nasi technicy serwisowi smiley

Bezpośredni kontakt do działu obsługi klienta:
tel.:      +48 22 609 70 70
e-mail: serwis@hsm.eu

Czytaj więcej

Belownica pionowa jednokomorowa czy dwukomorowa – którą wybrać?

2020-07-08

Belownica pionowa jednokomorowa czy dwukomorowa – którą wybrać?

Przed wyborem konkretnego modelu belownicy pionowej należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią podjęcie decyzji: Czy materiał, który zamierzam prasować jest jednorodny, czy też występują różne rodzaje surowców? Jakie ilości odpadów generuje moja firma? Gdzie chcę ustawić belownicę i ile miejsca mogę przeznaczyć na ten cel? Jak duże bele chcę uzyskać i jaka ma być ich waga?
Przyjrzyjmy się tym zagadnieniom analizując wady i zalety belownic jedno- i dwukomorowych (wielokomorowych).

Czytaj więcej

HSM VK 12018

2020-06-05

HSM VK 12018

Przekonaj się jak działa i jakie korzyści może przynieść dla Twojego przedsiębiorstwa automatyczna belownica kanałowa HSM VK 12018 i poznaj opinię, jaką cieszy się u polskich recyklerów.


Zobacz nasz film na kanale YouTube : https://www.youtube.com/watch?v=xvgmR-QtrXU
lub śledź nasz profil na Facebooku smiley

Czytaj więcej

Dostawy trwają!

2020-05-04

Dostawy trwają!

Wprawdzie koronawirus zmienił w pewien sposób organizacje naszej pracy, ale nie zatrzymał dostaw. Właśnie wyjechała z naszego zakładu w Niemczech i przemierza Polskę belownica kanałowa HSM VK 4812. Już jutro trafi do klienta w województwie podlaskim 

Czytaj więcej

Bezpieczna majówka !

2020-04-30

Bezpieczna majówka !

Tegoroczny długi majowy weekend nie będzie znowu taki długi i pewnie nie taki jak sobie wymarzyliście.
Gdziekolwiek jednak będziecie pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa.

 

 

Czytaj więcej

Spokojnych Świąt ...

2020-04-09

Spokojnych Świąt ...

Wielkanoc to zawsze czas wyjątkowy, ale tegoroczne Święta przyjdzie nam obchodzić w okolicznościach szczególnie skłaniających do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Nie zawsze dane będzie nam spędzić je w szerszym rodzinnym gronie i beztroskiej atmosferze. Dzisiaj paradoksalnie dbałość o rodzinę to nie liczne zgromadzenie przy wspólnym stole, ale rozważne i odpowiedzialne zachowanie w stosunku do najbliższych. Mimo wszystko cieszmy się tym czasem i choć daleko, bądźmy blisko! 

Życzymy wszystkim, aby świąteczne dni upłynęły przede wszystkim w spokoju, zdrowiu i miłości, a piękna wiosna za oknem natchnęła optymizmem, że niedługo znowu będzie lepiej. 

Zespół HSM

 

Czytaj więcej

Wesołych Świąt !

2020-04-09

Wesołych Świąt !

To już kolejne święta, które przychodzi nam celebrować w nietypowych okolicznościach. Radość z Bożego Narodzenia często przeplata się dzisiaj z obawą o jutro i troską o zdrowie i życie najbliższych. Nikt nie spodziewał się, że nasze dotychczasowe życie zostanie wywrócone do góry nogami na aż tak długo. Mimo trudnego czasu cieszmy się tymi dniami z nadzieją i wiarą, że nadchodzący rok przyniesie więcej powodów do optymizmu i będzie po prostu lepszy.

Spokoju, zdrowia i miłości w magicznej świątecznej atmosferze życzy  
​Zespół HSM Polska

Czytaj więcej

HIT na Warsaw Pack 2020

2020-03-11

HIT na Warsaw Pack 2020

Dowiedz się więcej: kliknij tutaj

Czytaj więcej

Sezon targowy już w pełni

2020-02-18

Sezon targowy już w pełni

My wciąż czekamy na EKOTECH, żeby rozpocząć sezon wystawienniczy, ale nasi koledzy z Niemiec działają już pełną parą !
W styczniu zaprezentowali się już na targach PAPERWORLD we Frankfurcie, a w lutym w Berlini
e na FRUIT LOGISTICA.
Obecnie maszyny HSM można zobaczyć na targach Euroshop w 
Düsseldorfie. Wśród targowych eksponatów m.in. kombinacja crushera do butelek PET z belownicą — interesująca propozycja w dobie ogólnoświatowego problemu z plastikiem.

Czytaj więcej

Szczęśliwego Nowego Roku !

2020-01-01

Szczęśliwego Nowego Roku !

Harmonogram pracy HSM Polska na początku 2020 roku:
2-8/01/2020
inwentaryzacja w HSM Polska
zamówienia złożone w tych dniach zostaną zrealizowane w dniu 9/01/2020,
9/01/2020
planowane uruchomienie sprzedaży, realizacja zaległych zleceń z datą realizacji styczeń 2020.

 

 

Czytaj więcej

Wesołych Świąt !

2019-12-24

Wesołych Świąt !

Harmonogram pracy HSM Polska do końca 2019 roku:
24/12/2019
zamówienia przesłane do godziny 11.00 będą potwierdzane tego samego dnia; zamówienia złożone po 11.00 będą procesowane w styczniu 2020,
27-31/12/2019
zamówienia przesłane w tych dniach będą procesowane w styczniu 2020 roku.

 

 

Czytaj więcej

ADWENT z HSM

2019-12-01

ADWENT z HSM

Jeśli chcesz się wiedzieć co kryją kolejne okienka naszego kalendarza, odkrywaj je z nami na profilach HSM na facebooku lub twitterze smiley

Czytaj więcej

Zapoluj na reklamę HSM

2019-11-27

Zapoluj na reklamę HSM

Zobacz film i zapoluj na mobilną reklamę HSM smiley

Czytaj więcej

Konferencja ALBA

2019-11-06

Konferencja ALBA

Pod koniec października wzięliśmy udział w konferencji firmy Alba poświęconej zmianom legislacyjnym w polskim systemie prawnym związanym z gospodarowaniem odpadami. Jako patron tej konferencji nagrodziliśmy biurowymi niszczarkami dokumentów zwycięzców minikonkursu wiedzy o HSM smiley

Czytaj więcej

GOZ w praktyce

2019-10-21

GOZ w praktyce

Gospodarka Obiegu Zamkniętego to nie są dla nas jedynie puste słowa. HSM podejmuje wiele działań biznesowych mających na celu wdrożenie jej zasad. Jednym z nich jest dawanie drugiego życia naszym prasom. Wprowadzamy je ponownie na rynek jako pełnowartościowe urządzenia z gwarancją producenta.
Po kompleksowym liftingu kolejna maszyna opuszcza warsztat w Pyskowicach jak nówka 

Czytaj więcej

Zgrany duet w firmie PROARCHIV

2019-10-18

Zgrany duet w firmie PROARCHIV

We wrześniu do naszej belownicy poziomej HSM HL 4010 pracującej w firmie ProArchiv, która zajmuje się niszczeniem i archiwizowaniem dokumentów, dołączyła przemysłowa niszczarka dokumentów HSM FA 500.3. Trzeba przyznać, że razem tworzą wyjątkowo zgrany duet, czego dowodem niech będą świetnie sprasowane bele papierowych ścinek smiley

Czytaj więcej

Pol-eco System 2019

2019-10-11

Pol-eco System 2019

Kończy się powoli POL-ECO SYSTEM.
Jeszcze dziś — 11 października — nasi doradcy czekają na Was na stoisku 24 w hali 8A.

Na stoisku możecie zobaczyć w akcji wyjątkową belownicę pionową do makulatury, folii i innych surowców wtórnych HSM V-Press 860 plus B oraz belownicę poziomą HSM HL 7009 z bocznym lejem załadowczym, która świetnie nadaję się dla magazynów centralnych i dużych sklepów sieciowych.

 

Czytaj więcej

TAROPAK 2019

2019-08-20

TAROPAK 2019

Podczas tegorocznej edycji targów TAROPAK zaprezentujemy jedną z ostatnich nowości HSM. Jest to belownica pionowa do makulatury, kartonu, folii i innych surowców wtórnych V-Press 860 plus B. Siła nacisku 60 ton i otwór zasypowy o szerokości 1500 mm to główne atuty tej wyjątkowej belownicy. Dodając do tego jej ultracichą pracę oraz energooszczędność wynikającą z zastosowania opatentowanej technologii szybkiego ruchu HSM, mamy idealne urządzenie wspomagające recykling odpadów opakowaniowych - szczególnie wielkogabarytowych.

 

Czytaj więcej

HSM Gepardem Biznesu

2019-08-06

HSM Gepardem Biznesu

HSM Polska sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Czytaj więcej

Dostawa w środku lata

2019-07-25

Dostawa w środku lata

Lato w pełni, a u nas kolejna dostawa prasy kanałowej smiley
Automatyczna belownica HSM VK 7215 właśnie wyjeżdża do zakładu w centralnej Polsce.

Czytaj więcej

OPEN DAY 2019

2019-05-30

OPEN DAY 2019

Pod koniec maja zaprosiliśmy kilkoro naszych klientów nad Jezioro Bodeńskie na Dzień Otwarty w zakładzie produkcyjnym HSM w Salem. 
Zobaczcie krótką relację z tego wydarzenia: https://bit.ly/2Z3iB12

Czytaj więcej

Kolor na życzenie klienta !

2019-05-05

Kolor na życzenie klienta !

Nasza HSM VK 4212 w barwach klienta tylko przez chwilę bujała w obłokach  smiley
Od kilku tygodni stoi już twardo na ziemi przerabiając tony papierowej ścinki.

 

Czytaj więcej

Dzień Flagi

2019-04-30

HSM na targach PLASTPOL

2019-04-24

Już wkrótce PACKAGING INNOVATIONS

2019-03-19

Nareszcie WIOSNA !

2019-03-19

Kolej na INNOFORM !

2019-03-04

EKOTECH na start !

2019-02-05

Belownice HSM w firmie KONDZŁOMEX

2019-01-18

Belownice HSM w firmie KONDZŁOMEX

Drogi HSM — producenta pras belujących i P.U.H Kondzłomex — firmy recyklingowej z Jaraczewa w województwie wielkopolskim przecięły się już wiele lat temu. W dużej mierze było to dziełem przypadku, który zaowocował jednak długoletnią współpracą zwieńczoną dostawą na początku 2018 roku automatycznej belownicy kanałowej VK 6215.
Poznajcie historię wzajemnych kontaktów.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt

2018-12-20

Wesołego Alleluja!

2018-12-20

Dostawa belownicy kanałowej

2018-11-28

Dostawa belownicy kanałowej

Właśnie dobiega końca montaż belownicy kanałowej HSM u recyklera z południowej Polski, który wymienił swoją starą maszynę na naszą VK 4812 z silnikiem 30 kW. To jeden z naszych najpopularniejszych modeli, został wielokrotnie sprawdzony i doceniony. Jest chętnie kupowany właśnie przez recyklerów.

 

 

Czytaj więcej

Niecodzienna okazja

2018-11-28

Niecodzienna okazja

Szczegóły na temat oferowanej belownicy znajdziesz tutaj: https://belownica.com.pl/hsm-vk-7215-u%C5%BCywana.html

Czytaj więcej

Świętujemy
z NIEPODLEGŁĄ

2018-11-09

Świętujemy<br>z NIEPODLEGŁĄ

100 razy 100 lat na 100-lecie Polsko!!!

 

 

Czytaj więcej

Kongres ENVICON Environment 2018

2018-11-07

Kongres ENVICON Environment 2018

Kongres ENVICON Environment odbędzie się w tym roku w ramach spotkań poprzedzających szczyt klimatyczny COP 24. Wpłynęło to na zmianę terminu i miejsca organizacji tego wydarzenia. 22 edycja kongresu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie, w terminie 28-30 listopada br. Miejscem obrad będzie Arche Hotel Krakowska.

Czytaj więcej

HSM na targach vendingowych

2018-10-29

HSM na targach vendingowych

W dniach 24-25 października z naszą belownicą pionową V-Press 605 zawitaliśmy gościnnie do warszawskiego  Centrum Targowo-Szkoleniowym na stoisko naszego partnera na targach VENDING POLAND 2018. Mimo, że to największe tego typu targi w naszej części Europy, trudno byłoby nazwać je dużymi smiley. Ale nie wielkość jest przecież najistotniejsza. Najważniejsze jest to, że frekwencja odwiedzających targi była naprawdę imponująca, co świadczy o rosnącym potencjale rynku vendingowego. 

Cieszymy się, że w tych okolicznościach znakomicie sprawdziła się nasza belownica budząc całkiem spore zainteresowanie.

Czytaj więcej

HSM VK 4212
u producenta opakowań tekturowych

2018-10-05

HSM VK 4212<br>u producenta opakowań tekturowych

Pierwsze półrocze podsumowaliśmy dostawą i instalacją wyjątkowej belownicy kanałowej HSM VK 4212 dla producenta opakowań tekturowych z województwa wielkopolskiego. To już kolejna taka sama prasa u tego klienta. 
Życzymy dużo zadowolenia i satysfakcji z eksploatacji nowej maszyny!

 

Czytaj więcej

53. Zjazd KFDZOM

2018-09-25

53. Zjazd KFDZOM

Kolejny 53.Zjazd zorganizowany tym razem w Świnoujściu przez Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast przeszedł do historii toku. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały, a dyskusje kuluarowe były naprawdę gorące. Tym bardziej, że część wystąpień dotykała tematu ostatniej plagi pożarów na składowiskach odpadów.

Dziękujemy organizatorom perfekcyjną organizację. Jak zwykle na 6+ smiley

Czytaj więcej

Z HSM zawsze bezpiecznie!

2018-09-19

Z HSM zawsze bezpiecznie!

Piątkowe popołudnie 14-go września poświęciliśmy na dokształcanie z zakresu BHP, a szczególnie z udzielania pierwszej pomocy.
Z nami możecie czuć się bezpiecznie 

 

Pamiętajcie o zasadzie 30:2 (trzydzieści ucisków i dwa oddechy) - to może uratować komuś życie!!!

Czytaj więcej

Polagra-Tech 2018

2018-09-18

Polagra-Tech 2018

Na tegorocznych targach Polagra-Tech 2018 w Salonie Technologii Piekarskich i Cukierniczych, który rozgości się w pawilonie 5 prezentować będziemy belownicę pionową HSM V-Press 605, urządzenie do produkcji wypełniaczy do pakowania HSM Profipack P425 oraz jako nawiązanie do wciąż aktualnej tematyki RODO przemysłową niszczarkę dokumentów HSM Powerline FA 400.2.

Czytaj więcej

Pierwsza w Polsce
HSM VK 6215

2018-07-08

Pierwsza w Polsce<br>HSM VK 6215

Na koniec III kwartału dostawa pierwszej w Polsce belownicy kanałowej HSM VK 6215! Zasyp 1500 mm, nacisk 65 ton i pięciokrotne poziome wiązanie to główne atuty tej belownicy.

 

Czytaj więcej

HSM współorganizatorem konferencji

2018-06-11

HSM współorganizatorem konferencji


Konferencja od­będzie się 12 czerw­ca br. o godz. 10:00 w sie­dzi­bie fir­my DKS Sp. z o.o., przy ul. Ener­ge­tycz­nej 15 w Ko­wa­lach pod Gda­ńskiem. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Czytaj więcej

W maju czeka nas RODO !

2018-04-24

W maju czeka nas RODO !

Nie popełniaj tego samego błędu! 
Niszcz, nie wyrzucaj.

Poznaj ofertę przemysłowych niszczarek dokumentów, systemów niszcząco-belujących oraz urządzeń do niszczenia dysków twardych HSM — kliknij tutaj

Czytaj więcej

Pogodnej Wielkanocy

2018-03-28

Konferencja w Karpaczu

2018-03-16

HSM PET FluidEx 600

2018-02-19

HSM PET FluidEx 600

Po dłuższej nieobecności ponownie zaprezentujemy się na kieleckich targach EKOTECH.
Na naszym stoisku pokażemy m.in. udoskonaloną wersję urządzenia do opróżniania pełnych opakowań jednorazowych z napojami HSM PET FluidEx 600.
Zapraszamy!

Zobacz również film na naszym facebooku: 

Czytaj więcej

Po konferencji "Selektywna zbiórka..."

2018-02-05

Po konferencji

Zakończyła się konferencja Abrys dla Środowiska "Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów" w Łodzi. Daliśmy radę, choć czasem było ciężko wink
Na szczególne uznanie zasługuje Darek Mainka, którego ze swadą przedstawiona prezentacja zakończyła przedpołudniową sesję drugiego dnia obrad poświęconą Gospodarce Obiegu Zamkniętego yesyesyes
Prezentacja do pobrania TUTAJ.

Czytaj więcej

Nowy film HSM HL 7009

2018-02-04

Nowy film HSM HL 7009

Poznaj kompaktową belownicę poziomą HSM HL 7009 idealną dla sklepów wielkopowierzchniowych i centrów logistycznych.
Intuicyjna obsługa i hydrauliczna wywrotnica dla pojemników z kartonami zapewniają komfortową i bezpieczną obsługę.
Zobacz nasz nowy film produktowy na HSMmediaChannel.

 

Czytaj więcej

HSM partnerem konferencji Abrys w Łodzi

2017-12-15

HSM partnerem konferencji Abrys w Łodzi

Nowy rok zaczniemy z przytupem — jako partner  9. już edycji Międzynarodowej Konferencji Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, która odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018 r. w Łodzi.

Podczas wystąpienia w udostępnionym nam jako partnerowi wydarzenia czasie postaramy się pokazać, w jaki sposób belownice HSM wpisują się w Gospodarkę Obiegu Zamkniętego.

Czytaj więcej

Po Zjeździe RIPOK w Wiśle

2017-11-27

Po Zjeździe RIPOK w Wiśle

Firma HSM Polska po raz pierwszy była partnerem konferencji organizowanej przez firmę EKORUM. Zjazd RIPOK to jedna z największych imprez branżowych w Polsce. Przez dwa dni aktywnie uczestniczyliśmy w obradach, a także kuluarowych dyskusjach.

Przewidziany dla nas czas podczas sesji wykładowej wykorzystaliśmy na prezentację związaną z naszymi wieloletnimi badaniami: "Rynek odpadów komunalnych w gminach po czterech latach reformy - analiza wg stanu na wrzesień 2017".

Do tej pory nurtuje nas jednak pewne zagadnienie. Podczas obrad na jednym ze slajdów pokazano sposób segregowania odpadów biodegradowalnych w gminie Jabłonna. Zaintrygowała nas informacja, że do odpadów tych można wrzucać "owoce i warzywa oraz obierki z owoców i warzyw (z wyjątkiem grejpfrutów)". Czym zawinił biedny grejpfrut, że tylko on zasłużył na taki ostracyzm? Dociekaliśmy, pytaliśmy, ale dotychczas nie udało nam się znaleźć rozwiązania tej zagadki. Może ktoś z Państwa pomoże? Czekamy :-)

 

Czytaj więcej

Dzień Otwarty 2017

2017-10-23

Dzień Otwarty 2017

W październiku br. HSM GmbH + Co. KG producent urządzeń z zakresu techniki biurowej i środowiskowej z południowych Niemiec zaprosił swoich klientów na Dzień Otwarty do zakładów produkcyjnych we Frickingen i w Salem. Nad Jezioro Bodeńskie przybyło około 100 gości z całych Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Czech, Serbii, Estonii, Rosji, Tajlandii i innych krajów, aby przeżyć bogaty w informacje dzień.

Czytaj więcej

ENVICON 2017

2017-10-20

ENVICON 2017

Po raz kolejny firma HSM Polska była partnerem XXI Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment 2017, który odbywał się w Poznaniu w dniach 16-17 października, poprzedzając rozpoczęcie targów Pol-Eco-System.

Obrady odbywały się w kilku sesjach tematycznych z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przedstawicieli świata nauki, izb gospodarczych oraz innych organizacji branżowych.

Ze względu na profil działalności naszej firmy najbardziej zainteresowani byliśmy oczywiście zagadnieniami związanymi z gospodarka odpadami. W tym roku wiele miejsca poświęcono Gospodarce Obiegu Zamkniętego oraz Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

W trakcie obrad Mariusz Karpiński — wiceprezes HSM Polska — zaprezentował wyniki naszych najnowszych analiz związanych z rynkiem odpadów komunalnych z uwzględnieniem zamówień in house.
Prezentacja: «Kto zarabia w Polsce na śmieciach? Rynek odpadów komunalnych w gminach po czterech latach reformy» dostępna jest w zakładce do pobrania

 

Czytaj więcej

Jesteśmy na facebooku

2017-09-01

Jesteśmy na facebooku

Szanowni Państwo,

XXI nieustannie stawia przed nami wyzwania. Jednym z nich jest obecność w wirtualnym świecie. Dołączyliśmy do stale rosnącej rzeszy użytkowników mediów społecznościowych na Facebooku i Twitterze. 

Polub nas: https://www.facebook.com/HSM-488739074795808 yes

Czytaj więcej

50. Zjazd KFDZOM

2017-05-25

50. Zjazd KFDZOM

Tegoroczny wiosenny Zjazd KFDZOM to wyjątkowa edycja. Jubileuszowy 50. Zjazd połączony jest z obchodami kolejnego jubileuszu - 25-lecia działalności stowarzyszenia. Zjazd odbędbył się w dniach 17 do 20 maja 2017 roku w hotelu NARVIL w Serocku.

Cieszymy się, że będziemy mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, a także zaznaczyć naszą obecność nie tylko stoiskiem promocyjnym, ale również krótkim wystąpieniem w piatkowe przedpołudnie podsumowującym dotychczasowe efekty związane z wprowadzeniem IN HOUSE w gospodarce odpadami. Przedstawiona na zjeździe prezentacja dostępna jest w zakładce «Do pobrania».

Czytaj więcej

Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2016

2017-05-25

Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2016

Ideą konkursu jest rozpowszechnianie proekologicznych produktów i usług przedsiębiorców. Adresatami konkursu są wszyscy przedsiębiorcy, którym w ich działalności bliska jest troska o ochronę środowiska: przedsiębiorcy posiadający w swojej ofercie produkty lub usługi ekologiczne, firmy, które angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu oraz kadra zarządzająca, dla której ważna jest wysoka świadomość ekologiczna pracowników.

Do konkursu w kategorii EKO-HIT PRODUKT zgłosiliśmy nasze belownice pionowe typu HSM V-Press 860 i HSM V-Press 1160, dla których zastosowano opracowaną przez HSM technologię szybkiego ruchu. Pozwala ona na zredukowanie zużycia prądu i skrócenie czasu pracy nawet o 40% w porównaniu z typowymi napędami – przy jednoczesnym wzroście wydajności urządzenia.

 

 

 

Czytaj więcej

Wiosenne konferencje HSM

2017-04-17

Wiosenne konferencje HSM

Rok 2017 jest bardzo szczególny dla HSM Polska, w tym roku obchodzimy swoje 10-lecie. Chcemy podkreślić tą rocznicę między innymi poprzez udział w kongresach i konferencjach branżowych w charakterze partnera, wystawcy lub uczestnika.

Niewątpliwie wydarzeniem o największej randze tej wiosny, na którym prezentowaliśmy naszą firmę był kongres Poland & CEE Retail Summit w holetu Hilton w Warszawie — najważniejsze i najbardziej reprezentatywne spotkanie polskiego sektora handlu i FMCG. 1200 uczestników z 430 firm, w tym ponad 220 przedstawicieli 66 sieci handlowych oraz reprezentantów ponad 160 firm-producentów FMCG i dóbr trwałych – tych kilka liczb krótko opisuje dziewiątą edycję Poland & CEE Retail Summit! Ta edycja była rekordowa pod wieloma względami i cieszymy się, że mogliśmy brać w niej udział.

Nie zapomnieliśmy także o konferencjach związanych ściślej z branżą odpadową. Były to organizowane przez EKORUM:

- 2. Ogólnopolska konferencja KPGO i WPGO - kluczowe plany w gospodarce odpadami,  22-23 marca 2017, Częstochowa

oraz

- 7. Ogólnopolska konferencja PSZOK – efektywność i funkcjonalność, 5-7 kwietnia 2017, Katowice 

Czytaj więcej

Wesołych Świąt

2017-04-12

10 lat HSM Polska

2017-03-01

10 lat HSM Polska

10% na 10-lecie HSM Polska

Z okazji jubileuszu 10-lecia firmy HSM w Polsce przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową promocję.

Promocja ta skierowana jest do subskrybentów naszego newslettera, do których za jego pośrednictwem wysyłać będziemy Oferty Specjalne.

Tytułowe 10% to dodatkowy bonus, z którego mogą Państwo skorzystać zamawiając urządzenie z Oferty Specjalnej.

Szczegóły w REGULAMINIE PROMOCJI.

Czytaj więcej

Packaging Innovations 2017

2017-02-10

Packaging Innovations 2017

Najbliższymi targami, w których firma HSM Polska będzie uczestniczyła jako wystawca będzie 9 edycja Międzynarodowch Targów Opakowań PACKAGING INNOVATIONS, która odbędzie się dniach 4-5 kwietnia br. w Warszawie na terenie EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego.

Zapraszamy serdecznie na stoisko A4.

Czytaj więcej

Nowa odsłona strony internetowej

2017-02-08

Nowa odsłona strony internetowej

Z przyjemnością informujemy, że nasza strona produktowa belownica.com.pl zyskała właśnie drugie życie.

Przede wszystkim została ona dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych (tablet, smartfon). Odświeżyliśmy nieco jej wygląd oraz dodaliśmy nowe funkcje. Za pośrednictwem strony możliwe będzie pobieranie plików takich jak katalogi i inne informacje produktowe oraz raportów HSM dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi w gminach, a po zapisaniu się do naszego newslettera mogą Państwo otrzymywać najnowsze informacje o wprowadzanych nowościach, planowanych promocjach i udziale naszej firmy w targach branżowych.

Mamy nadzieję, że nowa wersja strony spodoba się Państwu — zapraszamy do jak najczęstszego korzystania z niej.

Zespół Działu Sprzedaży Urządzeń Przemysłowych

Czytaj więcej

Poznaj nas bliżej

2017-02-07

Poznaj nas bliżej

Aby dowiedzieć się więcej o firmie HSM, jej korzeniach, priorytetach i produktach zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu (kliknij tutaj).

Czytaj więcej

Retail Summit 2017

2017-02-02

Retail Summit 2017

Po raz pierwszy HSM Polska będzie uczestnikiem i jednocześnie partnerem największej w Polsce konferencji związanej z handlem i sektorem FMCG odbywającej się pod hasłem «Tu bije serce polskiego handlu!»

Cel Kongresu Retail Summit od lat pozostaje niezmienny – stworzenie przestrzeni dla menedżerów sieci handlowych i producentów FMCG, służącej budowaniu trwałych relacji, nawiązywaniu współpracy, mającej bezpośredni wpływ na wzrost biznesu i kierunki rozwoju sektora retail w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Mamy nadzieję, że HSM Polska umocni swoje miejsce w tej przestrzeni.

 

Czytaj więcej

Pol-Eco-System 2016 za nami

2016-10-20

Pol-Eco-System 2016 za nami

Na tegorocznych targach Pol-Eco-System stoisko HSM Polska stanowiło prawdziwie słoneczną wyspę wśród morza maszyn. Zrezygnowaliśmy tym razem z czysto produktowego charakteru aranżacji przestrzeni oferując naszym klientom chwilę relaksu i odprężenia w egzotycznych klimatach z pysznymi drinkami w ręku, które w super profesjonalny sposób przygotowywał nasz niezawodny barman. Nie znaczy to, że całkiem zrezygnowaliśmy z prezentacji naszych belownic. Na Pol-Eco-System 2016 zabraliśmy największą z pokazywanych przez nas do tej pory na targach w Polsce pras - belownicę kanałową HSM VK5512 z napędem głównym o mocy 75 kW. Nie ukrywamy, że wyglądała ona okazale i wzbudziła duże zainteresowanie.

Czytaj więcej

HSM Polska na konferencjach ABRYS

2016-10-20

HSM Polska na konferencjach ABRYS

Jesień to bardzo aktywny okres jeśli chodzi o ilość odbywających się konferencji i zjazdów. Firma HSM Polska została Partnerem dwóch takich wydarzeń: XX jubileuszowej konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami", która odbyła się w dniach 6-8 września w Białymstoku oraz towarzyszącego targom Pol-Eco-System w Poznaniu Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON w dniach 10-11 października. Na obu tych spotkaniach mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych najnowszych opracowań związanych z rynkiem odpadów komunalnych w Polsce szczególnie w świetle nowych rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie. Obie prezentacje będą już wkrótce dostępne na naszej stronie internetowej. Nie znaczy to, że całkiem zrezygnowaliśmy z prezentacji naszych belownic. Na Pol-Eco-System 2016 zabraliśmy największą z pokazywanych przez nas do tej pory na targach w Polsce pras - belownicę kanałową HSM VK5512 z napędem głównym o mocy 75 kW. Nie ukrywamy, że wyglądała ona okazale i wzbudziła duże zainteresowanie.

Czytaj więcej

HSM kontynuuje cykl szkoleń produktowych

2016-09-30

HSM kontynuuje cykl szkoleń produktowych

We wrześniu kontynuowaliśmy rozpoczęty w ubiegłym roku projekt szkoleń produktowych dla naszych potencjalnych klientów. Podkreślić chcemy praktyczną stronę naszych szkolenie. To nie tylko suche dane i obrazki na ekranie, ale równie zajęcia w warsztacie firmy HSM Polska w Pyskowicach. Tym razem mieliśmy możliwość bliższego zapoznania z naszymi maszynami przedstawicieli firmy Mondi Recykling. Również firma ALBA przy okazji spotkania organizowanego dla swoich partnerów zwróciła się do nas z propozycją ponownego zaprezentowania oferty i możliwości HSM.

Czytaj więcej

49. Zjazd KFDZOM

2016-09-25

49. Zjazd KFDZOM

Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy naszą obecność na 49. Zjeździe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast. Tym razem odbyło się ono na południu Polski w Wiśle w dniach 21-24 września, a gospodarzem Zjazdu był Zakład Gospodarki Odpadami S.A. z Bielska-Białej. 

Czytaj więcej

HSM Partnerem ENVICON-u

2016-09-10

HSM Partnerem ENVICON-u

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON wyznacza nowe trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska w Polsce z uwzględnieniem wymagań Unii Europejskiej. Jego podstawowym celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń i poglądów pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska. Odbędzie się w dniach 10-11 października 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy okazji targów POL-ECO-SYSTEM.

Czytaj więcej

Konferencja KIGO

2016-06-12

Konferencja KIGO

Nasze raporty dotyczące rynku odpadów komunalnych w gminach w świetle rozstrzygnięć przetargów gminnych są coraz częściej dostrzegane i doceniane w środowisku branżowym. Dowodem na to było zaproszenie do zaprezentowania wyników naszych badań na konferencji Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, której tematem przewodnim była "Gospodarka odpadami jako kluczowy element gospodarki o obiegu zamkniętym".

Czytaj więcej

IFAT 2016

2016-06-08

IFAT 2016

„Targi IFAT ponownie potwierdziły swoją pozycję najważniejszych targów w branży. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości odwiedzających, także tych z zagranicy. Oprócz udanych transakcji zawartych bezpośrednio na targach oczekujemy równie dobrego oddźwięku po targach. Cieszymy się, że także w 2018 znowu tutaj będziemy", tak podsumowuje targi IFAT 2016 Jan-Peter Krupczynski, dyrektor Global Sales & Marketing działu technologii ochrony środowiska w HSM.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty HSM

2016-05-22

Dzień Otwarty HSM

W dniu 18.marca 2016 HSM GmbH + Co. KG producent urządzeń z zakresu techniki biurowej i środowiskowej z południowych Niemiec zapraszał do swoich zakładów we Frickingen i w Salem. Nad Jezioro Bodeńskie przybyło około 100 gości z całych Niemiec, Polski, Francji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Finlandii i Cypru, aby przeżyć bogaty w informacje dzień.

Czytaj więcej

48. Zjazd KFDOM

2016-05-16

48. Zjazd KFDOM

Po krótkiej przerwie ponownie zameldowaliśmy się na kolejnym Zjeździe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast w nadmorskiej Ustce. Tradycją staje się powoli organizowana przez nas loteria niszczarkowa, podczas której spośród uczestników Zjazdu rozlosowujemy niszczarki biurowe typu HSM shredstar S5.

Czytaj więcej

Otwarcie Oddziału w Pyskowicach

2016-05-16

Otwarcie Oddziału w Pyskowicach

No i stało się. Tak jak zapowiadaliśmy w dniu 4-go uroczyście otwarliśmy nową siedzibę oddziału śląskiego HSM Polska w Pyskowicach. Zastąpiła ona dotychczasowe biuro w Gliwicach, które po trzech latach działalności okazało się już dla nas za małe. Nowe pomieszczenia naprawdę robią wrażenie, a dużo większe zaplecze warsztatowe zapewni nieporównywalnie większy komfort pracy naszym serwisantom. Nie zapominajmy też o tym, że 4-go grudnia to przecież górnicza Barbórka. Wierzymy, że wybór tej właśnie daty będzie dobrą wróżbą dla nowej siedziby.

Czytaj więcej
linkedin