Dzień Otwarty 2017

Technologie ochrony środowiska
Dzień Otwarty HSM nad Jeziorem Bodeńskim

W październiku br. HSM GmbH + Co. KG producent urządzeń z zakresu techniki biurowej i środowiskowej z południowych Niemiec zaprosił swoich klientów na Dzień Otwarty do zakładów produkcyjnych we Frickingen i w Salem. Nad Jezioro Bodeńskie przybyło około 100 gości z całych Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Czech, Serbii, Estonii, Rosji, Tajlandii i innych krajów, aby przeżyć bogaty w informacje dzień.

W siedzibie firmy we Frickingen gości, w przeważającej części specjalistów związanych z gospodarką odpadami, oraz przedstawicieli handlowych z całego świata powitał założyciel firmy Hermann Schwelling do dziś zarządzający przedsiębiorstwem. Strategicznymi obszarami działania HSM, firmy zatrudniającej na całym świecie około 900 pracowników, jest technika biurowa i środowiskowa. Hermann Schwelling zaprezentował odwiedzającym robiące wrażenie liczby z zakresu produkcji: HSM produkuje rocznie ponad 3 000 pras belujących o sile zgniotu do 150 ton, z czego ponad 400 to belownice poziome, a ok. 200 to automatyczne prasy kanałowe. Rocznie przerabia się tu ponad 10 000 ton stali. Do tego dochodzi rocznie ok. 160 000 niszczarek dokumentów, od najmniejszych przeznaczonych do biura, aż po wielostopniowe systemy niszczące o wydajności do 3 ton na godzinę.
W HSM wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne. Dzięki stałej optymalizacji produktów i naciskowi na rozwój nowych, innowacyjnych rozwiązań HSM należy do liderów na rynku. Know-how firmy chronione jest przez uzyskanych do tej pory ok.180 patentów i praw ochronnych, aktywnych w wielu krajach. W ostatnich latach firma HSM inwestowała rocznie ok. 4 do 6 milionów euro w najnowocześniejszy park maszynowy, budynki i optymalizację procesów, aby zagwarantować najwyższy standard produkcji.  Dzięki temu HSM ma bezpośredni wpływ na jakość i jednocześnie może zagwarantować bardzo dobrą dostępność części zamiennych.

Podczas zwiedzania zakładu produkcyjnego w Salem odwiedzający mogli przekonać się o szerokich możliwościach produkcyjnych i kompetencjach HSM. Między innymi można było zobaczyć nową, nowoczesną instalację lakierniczą, w której mogą być piaskowane, lakierowane lub malowane proszkowo ciężkie elementy konstrukcyjne o długości do 7 m i wadze do 20 ton. W ostatnich latach  firma HSM inwestowała konsekwentnie w automatyzację procesów spawania i uruchomiła siódmy już automat spawalniczy o udźwigu do 12 ton.

O tym, że HSM jest godnym zaufania partnerem świadczy także długoterminowa strategia rozwoju firmy i bardzo wysoka kwota kapitału zakładowego. Obejmująca cały świat sieć przedstawicielstw handlowych i punktów serwisowych gwarantuje wysoki stopień zorientowania na klienta oraz najlepszą jakość świadczonych usług. Obsługa klienta zajmuje w HSM szczególną pozycję. Na miejscu w biurze we Frickingen 15 wykwalifikowanych pracowników działu obsługi klienta zajmuje się koordynacją zleceń związanych z uruchomieniem, konserwacją i naprawą urządzeń.  Do realizacji tych zadań delegowanych jest 45 techników serwisowych w Niemczech oraz 35 techników w innych krajach, w tym w pięciu spółkach zależnych HSM. Personel serwisowy regularnie podnosi swoje kwalifikacje i doskonali umiejętności we własnej Akademii HSM i innych placówkach szkoleniowych. Gęsta sieć serwisowa zapewnia klientom szybką dostępność i krótki czas dojazdu.

 

Główną atrakcją prezentacji maszyn były dwie całkowicie zautomatyzowane belownice kanałowe typu HSM VK 12018 R FU. Bardzo duża siła zgniotu 1200 kN oraz duży otwór załadowczy o długości 1800 mm pozwalają na osiągnięcie dzięki tej prasie optymalnych rezultatów. Model ten jest dostępny opcjonalnie także z napędem o zmiennej częstotliwości. Taki napęd ma duży wpływ na ochronę środowiska i rentowność inwestycji. Dzięki niemu można zaoszczędzić nawet 40% kosztów energii. Napęd ten oferowany jest opcjonalnie dla wielu modeli belownic kanałowych i wielostopniowych systemów niszczących HSM. Przykładowo z napędem o zmiennej częstotliwości 2 x 55kW można dla belownicy VK 12018 osiągnąć praktyczną wydajność ponad 30 ton na godzinę. Bele ważą do 1000 kg przy długości 1200 mm. Nie tylko ciężar, ale również jakość beli jest istotna dla firm zajmujących się gospodarką odpadami. Im mocniej sprasowana jest bela, tym jest stabilniejsza do składowania wewnątrz lub na zewnątrz i tym lepiej spełnia wymagania zakładów papierniczych. Kolejnym decydującym dla przedsiębiorców kryterium jest wielkość beli. Uzyskiwane bele o wymiarach 1100 x 1100 mm zapewniają optymalne pod względem logistycznym wykorzystanie ładowności samochodów ciężarowych i kontenerów. Różnorodne opcje wykonania i wyposażenia dodatkowego pozwalają na perfekcyjne zintegrowanie każdego rozwiązania HSM z istniejącymi procesami technologicznymi.

Dzień otwarty HSM uzyskał bardzo pozytywny feedback ze strony uczestników wydarzenia, którzy byli pod wrażeniem ogromnych kompetencji „Made in Germany”  oraz zaprezentowanego parku maszynowego.

 

Link do video: https://youtu.be/MzsTHYbzfj0

 

linkedin