IFAT 2016

 

Firma HSM jest bardzo zadowolona ze swojego udziału w targach IFAT w Monachium

„Targi IFAT ponownie potwierdziły swoją pozycję najważniejszych targów w branży. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości odwiedzających, także tych z zagranicy. Oprócz udanych transakcji zawartych bezpośrednio na targach oczekujemy równie dobrego oddźwięku po targach. Cieszymy się, że także w 2018 znowu tutaj będziemy", tak podsumowuje targi IFAT 2016 Jan-Peter Krupczynski, dyrektor Global Sales & Marketing działu technologii ochrony środowiska w HSM.

W centrum uwagi znajdowały się automatyczne belownice kanałowe, oprócz najmniejszego modelu HSM VK 1005, także HSM VK 12018 R FU – jedna z największych pras produkowanych w zakładach HSM. Automatyczna belownica kanałowa HSM VK 12018 R FU z napędem o regulowanej częstotliwości pozwala zaoszczędzić do 40 % energii. Taki napęd wnosi duży wkład w ochronę środowiska i opłacalność inwestycji. Można w ten sposób zaoszczędzić do 40 % kosztów związanych z zasilaniem. Dla wielu pras belujących i wielostopniowych systemów niszczących HSM napęd ten oferowany jest jako opcja. Prasa HSM VK 12018 przy napędzie 2 x 55 kW i sile zgniotu 1200 kN pozwala na sprasowanie do 44 ton zmieszanego papieru na godzinę w bele, z których każda waży ok. 1 tony. W przypadku folii waga beli wynosi ok. 700 kg Jednak nie tylko waga, ale również jakość beli jest istotna dla recyklera. Im mocniej sprasowana jest bela, tym pozostaje ona stabilniejsza przy składowaniu w pomieszczeniach i na zewnątrz, a przez to lepiej spełnia wymagania zakładów papierniczych. Kolejnym decydującym kryterium dla firm utylizacyjnych jest wielkość beli. Wymiary 1,10 x 1,10 m są najlepszą wielkością dla optymalnego wykorzystania ładowności samochodu ciężarowego i pozwalają na oszczędność ok. 1/3 ilości drutu w porównaniu z mniejszymi prasami.
Maszyna prezentowana na IFAT zaraz po targach zostanie zainstalowana u klienta w Szwajcarii, a kolejna tego typu maszyna została sprzedana firmie Ernst Derfeser GmbH z Vomp, w Austrii bezpośrednio na stoisku targowym.


Stoisko HSM na targach IFAT 2016: hala C1, stoisko 251/350

 

linkedin