Nasze realizacje

Belownica kanałowa VK 12018 to największa z oferowanych przez nas obecnie pras. Nadaje się do różnorodnych materiałów jak karton, papier i folia, materiały z selektywnej zbiórki, przesortowane pozostałe odpady nie nadające się do odzysku oraz alternatywne materiały opałowe. Charakteryzuje ją bardzo duża siła zgniotu, szybkie tempo pracy. Zoptymalizowane wymiary i duża waga beli gwarantują pełne wykorzystanie możliwości załadowczych samochodu ciężarowego.

VK 7215 to duża belownica kanałowa przystosowana do zgniatania różnego rodzaju surowców wtórnych, a także paliwa alternatywnego. Dzięki swoim parametrom wydajnościowym znakomicie nadaje się do pracy w Regionalnych Instalacjach Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Belownica VK 5512 z silnikiem 45 kW pozwala na osiągnięcie bardzo dużej wydajności. W zastosowaniu do kartonu, folii może zostać wyposażona w elektrohydrauliczną jednostkę dociskową tzw. "zgniot wstępny", który powoduje znaczący wzrost wydajności. Przedstawiona instalacja jest wyposażona również w duże role drutu (500 kg) wraz z rozwijaczami.

Belownica VK 5512 to urządzenie, które w podanej specyfikacji może służyć do belowania surowców wtórnych jak również suchej frakcji energetycznej. Pięciokrotne wiązanie pozwala na osiągnięcie stabilnej beli z wielu sortów materiału. Istnieje możliwość wyłączenia pojedynczego wiązania, co powoduje dodatkowe oszczędności drutu przy zmianach materiału.

Belownica VK 4812 ma bardzo bogate wyposażenie dodatkowe. W podanej instalacji zastosowany został przejezdny perforator do butelek PET. Perforator jest odporny na pojedyncze butelki szklane, zamrożone butelki PET. Dzięki unikalnym wałom perforującym staje się jednym z najtrwalszych urządzeń na rynku. Perforator może być wysuwany z leja ręcznie lub automatycznie w zależności od potrzeb.

Belownica VK 4212 o nacisku 42 ton to optymalny wybór dla małych sortowni odpadów. Belownica pozwala na osiągnięcie dużych wag beli i pełne wyładunki transportu. Optymalny wybór dla małych zakładów, które potrzebują uniwersalnej belownicy.

Belownica VK 4212 ma bardzo bogate wyposażenie dodatkowe. W podanej instalacji zastosowany został przejezdny perforator do butelek PET. Perforator jest odporny na pojedyncze butelki szklane, zamrożone butelki PET. Dzięki unikalnym wałom perforującym staje się jednym z najtrwalszych urządzeń na rynku. Perforator może być wysuwany z leja ręcznie lub automatycznie w zależności od potrzeb.

Belownica VK 3012 posiada nacisk 31 ton. Może zostać wyposażona w elektrohydrauliczna jednostkę dociskową i perforator. Polecana jest do belowania kartonu, folii, ścinki oraz butelki PET.

Belownica VK 3008 to specjalnie przygotowana belownica ze skróconym zasypem w celu łatwego montażu separatora pneumatycznego. Optymalny zasyp pozwala na lepsze zagęszczenie prasowanego materiału.

Belownica VK 2306 może służyć do belowania ścinek z produkcji higienicznej. Szczególnie popularna w zakładach gdzie produkowane są chusteczki higieniczne, papier toaletowy, pieluchy dla dzieci i tym podobne materiały. Sprawdzony model stosowany w tych zakładach od wielu lat.

Belownica VK 1005 to bazowy model z powodzeniem stosowany na wielu drukarniach. Małe gabaryty pozwalają na sprowadzenie maszyny windą do najmniejszego pomieszczenia gdzie instalowana belownica sprawdza się znakomicie. Szerokość zastosowań tej belownicy i jej elastyczność zaskakuje nas za każdym razem.