Nasze realizacje

Belownica kanałowa VK 12018 to największa z oferowanych przez nas obecnie pras. Nadaje się do różnorodnych materiałów jak karton, papier i folia, materiały z selektywnej zbiórki, przesortowane pozostałe odpady nie nadające się do odzysku oraz alternatywne materiały opałowe. Charakteryzuje ją bardzo duża siła zgniotu, szybkie tempo pracy. Zoptymalizowane wymiary i duża waga beli gwarantują pełne wykorzystanie możliwości załadowczych samochodu ciężarowego.

VK 7215 to duża belownica kanałowa przystosowana do zgniatania różnego rodzaju surowców wtórnych, a także paliwa alternatywnego. Dzięki swoim parametrom wydajnościowym znakomicie nadaje się do pracy w Regionalnych Instalacjach Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Belownica automatyczna należąca do grupy dużych pras kanałowych. Poziome wiązanie bel oraz bardzo duża jednostkowa siła nacisku sprawiają, że model ten znakomicie nadaje się do prasowania trudnego materiału jakim są ścinki papierowe.

Belownica VK 5512 z silnikiem 45 kW pozwala na osiągnięcie bardzo dużej wydajności. W zastosowaniu do kartonu, folii może zostać wyposażona w elektrohydrauliczną jednostkę dociskową tzw. "zgniot wstępny", który powoduje znaczący wzrost wydajności. Przedstawiona instalacja jest wyposażona również w duże role drutu (500 kg) wraz z rozwijaczami.

Belownica VK 5512 to urządzenie, które w podanej specyfikacji może służyć do belowania surowców wtórnych jak również suchej frakcji energetycznej. Pięciokrotne wiązanie pozwala na osiągnięcie stabilnej beli z wielu sortów materiału. Istnieje możliwość wyłączenia pojedynczego wiązania, co powoduje dodatkowe oszczędności drutu przy zmianach materiału.

Belownica VK 4812 ma bardzo bogate wyposażenie dodatkowe. W podanej instalacji zastosowany został przejezdny perforator do butelek PET. Perforator jest odporny na pojedyncze butelki szklane, zamrożone butelki PET. Dzięki unikalnym wałom perforującym staje się jednym z najtrwalszych urządzeń na rynku. Perforator może być wysuwany z leja ręcznie lub automatycznie w zależności od potrzeb.

Belownica VK 4212 o nacisku 42 ton to optymalny wybór dla małych sortowni odpadów. Belownica pozwala na osiągnięcie dużych wag beli i pełne wyładunki transportu. Optymalny wybór dla małych zakładów, które potrzebują uniwersalnej belownicy.

Belownica VK 3008 to specjalnie przygotowana belownica ze skróconym zasypem w celu łatwego montażu separatora pneumatycznego. Optymalny zasyp pozwala na lepsze zagęszczenie prasowanego materiału.

Belownica VK 2306 może służyć do belowania ścinek z produkcji higienicznej. Szczególnie popularna w zakładach gdzie produkowane są chusteczki higieniczne, papier toaletowy, pieluchy dla dzieci i tym podobne materiały. Sprawdzony model stosowany w tych zakładach od wielu lat.

Belownica VK 1005 to bazowy model z powodzeniem stosowany na wielu drukarniach. Małe gabaryty pozwalają na sprowadzenie maszyny windą do najmniejszego pomieszczenia gdzie instalowana belownica sprawdza się znakomicie. Szerokość zastosowań tej belownicy i jej elastyczność zaskakuje nas za każdym razem.

linkedin