O nas

Profesjonalne belownice i nie tylko – HSM Polska Sp. z o.o.

W 1971 roku, kiedy Hermann Schwelling zakładał swoją firmę, postanowił oprzeć ją na dwóch filarach – innowacyjności i jakości “Made in Germany”.

To właśnie te wartości, charakteryzujące spółkę HSM od momentu powstania pierwszych pras belujących w 1972 roku, są fundamentem sukcesu firmy. Po ponad czterech dekadach działalności HSM jest dziś międzynarodowym przedsiębiorstwem zaliczanym do światowych liderów w zakresie produkcji belownic oraz niszczarek dokumentów, jak też usług związanych z szeroko pojętą techniką biurową i środowiskową.

W trzech zakładach produkcyjnych na Niemiec – Salem, Reichenbach, Frickingen – zespoły fachowców dbają o zachowanie najwyższej jakości produkowanych pras do kartonu, folii, butelek PET, odpadów oraz pozostałych urządzeń. Wszystkie zakłady HSM uzyskały certyfikację wg DIN i ISO 9001 i poprzez produkcję innowacyjnych i trwałych wyrobów dążą do wzmocnienia pozycji rynkowej pras belujących HSM także w przyszłości.

  

 

 

 

 

      

Firma HSM Polska Sp. z o.o. jest polskim oddziałem firmy HSM GmbH + Co. KG utworzonym w 2007 roku. Stałe doskonalenie organizacji oraz podnoszenie standardów pracy decydują o dynamicznym rozwoju firmy i jej zwiększającym się z roku na rok udziale w rynku. Obecnie zarząd HSM Polska tworzą: Bruno Stegmaier oraz Mariusz Karpiński, a główna siedziba firmy mieści się w Warszawie przy ul. Emaliowej 28.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów, w 2013 roku otworzyliśmy śląskie biuro sprzedaży dysponujące w pełni wyposażonym zapleczem serwisowo-magazynowym dla belownic pionowych, poziomych, pras kanałowych czy przemysłowych niszczarek dokumentów. Obecnie, wspomniane biuro mieści się w Pyskowicach przy ulicy Czechowickiej 6.

Spośród wszystkich korzyści płynących ze współpracy z firmą HSM szczególne znaczenie ma nasz sprawnie działający serwis belownic i pozostałych urządzeń.

Dostarczamy prasy belujące wysokiej jakości i zapewniamy im kompleksową obsługę także po sprzedaży. Do świadczonych usług serwisowych podchodzimy z dużym zaangażowaniem, a możliwość pomocy naszym Kontrahentom sprawia nam ogromną satysfakcję. Realizację tego zadania umożliwia nam szeroko rozbudowana sieć serwisowa w Polsce, gwarantująca szybkie dotarcie do klienta w każdym miejscu w kraju.

   

Serwis w skrócie:

 • wizyty i doradztwo na miejscu u Klienta z udziałem doświadczonych specjalistów ds. sprzedaży oraz zespołu projektowego,

 • przeliczenie potencjalnych oszczędności powstałych wskutek zastosowania pras belujących HSM w porównaniu z dotychczasowym rozwiązaniem w zakresie utylizacji,

 • konsultacje dotyczące produktów, określanie indywidualnych zadań i wymagań,

 • uzgodnienia między Klientami, pracownikami w terenie, jak też zespołem projektowym,

 • opracowanie rozwiązań specjalnych,

 • przygotowanie rysunków projektowych,

 • organizacja transportu, koordynacja innych partnerów,

 • instalacja, szkolenie z obsługi i uruchomienie urządzenia,

 • wsparcie podczas eksploatacji pras belujących,

 • konserwacja, naprawy, przeglądy,

 • umowy na prowadzenie konserwacji,

 • stała opieka nad Klientem.