Zgniatarki do butelek PET i wiele więcej

Każdego roku na całym świecie produkuje się blisko 500 miliardów butelek PET. Do produkcji jednego ich kilograma konieczne jest zużycie 1,9 kg ropy naftowej. Wobec tych liczb ponowne wykorzystanie zużytych butelek PET ma dziś większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Ponad 90% wszystkich wyprodukowanych butelek PET stanowią opakowania jednorazowe. Ponieważ PET w 100% podlega recyklingowi, jest on w obiegu surowców wtórnych ważnym elementem do wytwarzania np. włókien przy produkcji tekstyliów, folii, taśm opakowaniowych, a nawet mebli. Butelki z tereftalanu polietylenu, w skrócie PET, są w dzisiejszych czasach stałym elementem sprzedaży głównie napojów. Wymaga to opracowywania nowych rozwiązań umożliwiających ich recykling i utylizację w ekologiczny sposób.

Recykling PET – znajdź rozwiązanie dla swojego przedsiębiorstwa

HSM od wielu lat stawia czoła wyzwaniu, jakim jest ekologiczny recykling butelek PET – dysponując obszerną wiedzą z zakresu technologii ochrony środowiska oferuje przemyślane rozwiązania wspomagające efektywny recykling PET. W naszej bogatej ofercie z pewnością znajdzie się urządzenie, które pozwoli zoptymalizować proces recyklingu w Twojej firmie. Do szerokiego grona oferowanych przez nas produktów, które mogą być wykorzystywane w recyklingu PET, należą m.in.:

  • maszyny do opróżniania butelek PET,
  • perforatory dla PET,
  • kombinacje zgniatająco-belujące dla PET,
  • belownice pionowe i automatyczne prasy kanałowe zaprojektowane specjalnie z myślą o PET,
  • brykieciarki do całkowicie zautomatyzowanego prasowania butelek PET.

Belownice HSM – nowoczesne rozwiązania wspomagające recykling butelek PET

Jako specjaliści od belownic z ponad 45-letnim doświadczeniem doskonale zdajemy sobie sprawę ze znaczenia recyklingu PET. Właśnie dlatego wykorzystując nasze know-how oraz zdobytą przez ten czas wiedzę, oferujemy sprawdzone rozwiązania, dzięki którym możliwa jest optymalizacja recyklingu butelek PET w każdym przedsiębiorstwie. W naszej ofercie znajdziesz takie urządzenia jak wysokiej klasy prasy do PET, w tym belownice pionowe, poziome i kanałowe, perforatory czy maszyny służące do opróżniania butelek PET. Przekonaj się sam, dlaczego warto podjąć z nami współpracę!

HSM – jakość “Made in Germany” gwarancją sukcesu

Celem naszej firmy jest dostarczanie najwyższej klasy urządzeń, dzięki którym możliwa jest optymalizacja procesów w każdym przedsiębiorstwie. Właśnie dlatego proponujemy nowoczesne rozwiązania związane z recyklingiem PET. Nasze belownice do butelek PET to funkcjonalne oraz niezawodne urządzenia wspomagające ich recykling przy zastosowaniu ekologicznych i efektywnych metod. Co więcej, dzięki współpracy z HSM zyskujesz nie tylko wysokiej jakości maszynę, ale również profesjonalny serwis. Naszą firmę charakteryzuje indywidualne podejście do każdego klienta, dlatego z chęcią dopasujemy odpowiednie rozwiązanie do potrzeb Twojej firmy. Skontaktuj się nami!

       Pobierz katalog

HSM BRP 4810

HSM BRP 4810

Szybkość i wygoda

Szybko i w całkowicie zautomatyzowany sposób prasuje duże ilości butelek PET oraz puszek po napojach.

Czytaj więcej
HSM PET FluidEx 600

HSM PET FluidEx 600

Opróżnianie pełnych butelek PET 

Wysoka wydajność i możliwość włączenia do istniejącego procesu recyklingowego to decydujące zalety HSM PET FluidEx 600.

Czytaj więcej
HSM PET Crusher 1049 SA

HSM PET Crusher 1049 SA

Zgniatanie butelek PET i puszek 

Trwałe zmniejszenie objętości i łatwość połączenia z maszynami do obsługi zwrotu opakowań.

Czytaj więcej
HSM PET CP 4988

HSM PET CP 4988

Kombinacja crushera i prasy 

Efektywny system wspomagający recykling PET - w jednym cyklu pracy redukuje objętość materiału nawet o 90%.

Czytaj więcej
Perforatory

Perforatory

Perforatory butelek PET

Wydajnie dziurkują plastikowe butelki przed zgnieceniem, co pozwala na uzyskanie optymalnie sprasowanych beli.

Czytaj więcej
linkedin