Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /core/model/modx/modcachemanager.class.php on line 580
Systemy bezpieczeństwa - Prasy belujące, rniszczarki przemysłowe

Systemy bezpieczeństwa

Urządzenie ochronne do stosowania w miejscach niebezpiecznych GSG 202.
Certyfikowany przez stowarzyszenie zawodowe system ochrony osobistej dla kanałowych pras do belowania i kruszarek.

 

GSG 202 to elektroniczny system bezpieczeństwa, który po połączeniu z noszoną przez chronioną osobę modułem PSM powoduje natychmiastowe wyłączenie maszyny, gdy tylko osoba nosząca PSM znajdzie się w strefie niebezpiecznej.

Urządzenie ochronne GSG 202 jest zbudowane z czterech modułów:

1. modułu ochrony osobistej PSM
2. modułu samokontroli ETM
3. modułu logiczno-oceniającego ALM
4. modułu antenowego ANM

Moduł ALM (logiczno-oceniający) za pośrednictwem modułu antenowego ANM emituje pole magnetyczne o częstotliwości ok. 9 kHz i odbiera sygnał zwrotny na częstotliwości ok. 433 MHz. Przestrzenny zasięg odbioru pola magnetycznego wysyłanego przez ALM na poziomie 9 kHz można w pewnych granicach regulować poprzez potencjometr przy module ALM (zasięg ten wynosi ok. 1-5 m).

 

Moduł PSM wyszukuje częstotliwość wywoływania 9 kHz i w czasie wezwania wysyła sygnał zwrotny o częstotliwości 433 MHz. 

Gdy osoba wyposażona w PSM znajdzie się w obrębie strefy niebezpiecznej, obecność modułu PSM zostanie wykryta elektronicznie. Wskutek tego oceniający układ elektroniczny i jego przekaźnik w module ALM wyłączą podłączone elementy maszyny.

Dzięki modułowi samokontroli ETM, instalowanemu na granicy zasięgu pola magnetycznego 9 kHz, system GSG 202 posiada ponadto układ ciągłego automonitoringu. Gdy ETM znajduje się w zasięgu pola 9 kHz, wysyła on „impulsy kontrolne” do odbiornika w module ALM. Jeśli ETM znajdzie się poza granicami pola magnetycznego o częstotliwości 9 kHz, impulsów kontrolnych zabraknie, co spowoduje wyłączenie się maszyny (stan alarmowy).

 

 

linkedin